Co je to Bitcoin?

bitcoinBitCoin (BTC) je decentralizovaná digitální kryptoměna, kterou v roce 2009 vytvořil Satoshi Nakamoto. BitCoin je navržen tak, aby nikdo, ani autor, ani žádné skupiny, banky nebo vlády, nemohli měnu ovlivňovat, padělat, zabavovat účty, ovládat peněžní toky nebo způsobovat inflaci.
Jde o anonymní peer-to-peer kryptoměnu a pro provádění transakcí se využívá distribuovaná databáze napříč body peer-to-peer sítě. K zabezpečení sítě se využívá kryptografie, dovolující používat pouze peníze, které vlastníte a zabraňuje tak opakovanému využití již utracených peněz.
Bitcoin umožňuje anonymní držení a převod měny. Bitcoiny můžete uložit v PC ve formě souboru s peněženkou nebo uchovávat pomocí služby třetí strany. Peer-to-peer topologie a chybějící centrální autorita zabraňuje komukoliv manipulovat s hodnotou této měny. Množství mincí v oběhu je předem dané uvolňují se postupně tzv. těžením a proto není možné vyvolat umělou inflaci vytvořením jejich většího množství.

Nejmenší možná hodnota Bitcoinu je „satoshi
0.000 000 01 BTC = 1 Satoshi
hodnota BTC za posledních 5 let

Od roku 2009 se hodnota jednoho Bitcoinu
(1 BTC) znásobila více jak milionkrát!
Od $0.0001 až koncem roku 2013 přesáhla hodnotu $1000 USD!!!

Krátké video o Bitcoinu

Co je Bitcoin? Co přináší? Jaké jsou možnosti a výhody? CZ titulky.

Kam si posílat vydělané Bitcoiny?

Až v některém systému pro získávání Bitcoinů dosáhnete na výplatu, můžete si své vydělané Bitcoiny poslat na adresu vaší peněženky. Mohu doporučit nejpoužívanější a nejspolehlivější Bitcoin peněženku BlockChain (https://blockchain.info/wallet/new).
Registrace je velmi jednoduchá: vyplníte svůj email a heslo. Heslo si zvolte dlouhé alespoň 10 znaků (nejlépe kombinaci číslic, malých i velkých písmen a speciálních znaků). Heslo si zapište a schovejte na bezpečné místo.
Po odeslání formuláře se vám zobrazí dialog s dlouhou frází z náhodných znaků, která slouží k obnově hesla. Pokud své heslo zapomenete a nebudete znát ani tuto frázi, přijdete o své Bitcoiny natrvalo. Systém vám nabídne možnost si tuto frázi vytisknout abyste si ji mohli někam schovat.
Po registraci obdržíte e-mail, ve kterém musíte do půl hodiny kliknout na odkaz a verifikovat tak svou e-mailovou adresu.
Nyní již můžete jít na přihlašovací formulář, kde jsou 2 pole. Password zadáte heslo, které jste si zvolili v předchozím kroku a Identifier je vaše ID, které slouží k přihlášení na blockchain.info (nejedná se o Bitcoin adresu).
V administraci pod záložkou “Receive Money” vidíte seznam svých Bitcoin adres a tlačítko pro vytvoření nových. Jednu adresu máte hned po založení blockchain.info účtu. Toto je adresa, kterou vyplňujete do Bitcoin faceutů, aby vám na ni mohli posílat peníze.

Pro výběr svých peněz a přeposlání na účet můžete využít služeb obchodníků na příslušných fórech, nebo využít některou z internetových služeb, například Coinmate.io od českých vývojářů.

Sdílejte!

  Bitcoin Currency Converter
Amount of BTC to convert
To currency:
1BTC =
Statistiky
Celkem návštěv: 868
Dnes: 18

BTCClicks.com Banner