Co je Pay Pal?

PayPal je v současnosti nejvyužívanější, nejbezpečnější a nejoblíbenější elektronická peněženka na světě. Odesílání a příjem plateb přes PayPal využívá každý seriózní e-shop nebo moderní placená internetová služba.
Vše je zabezpečeno přes SSL (https), takže máte jistotu, že Vaše citlivé osobní i bankovní údaje jsou šifrovány a nemůže se k nim dostat nikdo jiný, než Paypal.

Výhody elektronické peněženky PayPal

pay pal logo
Logo PayPal naleznete takřka všude a tím máte záruku levnějšího a bezpečného bezhotovostního nakupování zboží a služeb po celém světě. Platby PayPalem akceptují jak velké světové internetové obchody jako jsou například DealExtreme, Pixmania, Lufthansa, TinyDeal, Yoox, AliExpress či eBay, tak i nezávislí maloobchodníci ve světě i v ČR!
Největší výhodou platebního systému PayPal je nejen zabezpečení plateb a finančních transakcí, ale také úspora peněz a úspora času. Pokud si svůj PayPal účet propojíte se svojí kreditní kartou, už ji při příštím nákupu nebudete muset hledat a opisovat z ní čísla a datumy expirace, potvrzovat několikastránkové platební procedury a strachovat se, jestli jste se nepřehmátli nebo se někde něco nepokazilo a vaše peníze nezmizely neznámo kde.
Jinými slovy. Číslo Vaší kreditní karty je zašifrované u společnosti PayPal a při platbě u (třeba i pochybného) obchodníka nikam neposíláte své citlivé bankovní údaje.
Samozřejmostí je převod peněz z PayPalu na vaši kreditní kartu a naopak. V současné době je posílání peněz PayPalem bezpečnější a hlavně levnější, než přes naše některé české banky!

Registrace do PayPal

Registrace je velmi jednoduchá a potřebujete pouze e-mailovou adresu.
1. Přejděte na stránku PayPal
2. Klikněte dole na Sign Up Today
3. Vyberte svou zemi (Czech Republic) a jazyk, ve kterém chcete zbytek registrace a administraci vašeho budoucího účtu.
Níže si zvolte typ účtu, který budete používat pro své internetové platby a obchodování:

  • PayPal for you – Ideální pro online nakupování, posílání a přijem plateb přes zabezpečenou síť PayPal pro většinu uživatelů. Na tento typ účtu nemůžete přijímat platby provedené debetní nebo kreditní platební kartou z webu. Při použití vaší kreditní karty neuvádíte expoziční dobu. Rychlé ověření vaší platby bez zadání čísla vaší kreditní karty a vaší adresy. Také můžete zdarma zasílat peníze rodině a přátelům. Platební operace jsou zdarma.
  • PayPal for business – To pravé pro Vaše online obchodování, Umožňuje přijímat všechny typy platebních možností. Obchodujete pod jménem firmy nebo skupiny, tedy jako právnická osoba. Povoluje přístupy více uživatelů.
    Poplatek za přijaté platby – 1,9 % až 3,4 % + 0,35 EUR

Pokračujte tlačítkem Get Started.

4. Následuje doplnění osobních informací – v případě, že jste zvolili PayPal for business , vyplníte nejprve údaje o vaší firmě a na druhé stránce to, co platí i pro osobní účet:
e-mailovou adresu, která bude sloužit pro přihlašování a bude svázána s Vaším novým Pay Pal účtem, silné heslo (Choose a password), ověření hesla (Re-enter password), křestní jméno (First name), příjmení (Last name), adresa (Address line 1 – ulice a číslo popisné), volitelné doplnění adresy (Address line 2 – městská čtvrť, oblast), město (City), State/Province/Region – pravděpodobně nebude nutné vyplňovat, PSČ (Postal Code) a telefonní číslo.
Všechny údaje pište bez diakritiky (háčků a čárek) a odešlete kliknutím na tlačítko Agree and Create Account, tím je Váš nový PayPal účet vytvořen.

5. Na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli při registraci vám přijde mail s názvem Activate Your PayPal Account. Zde klikněte na odkaz, který slouží pro dokončení aktivace PayPal účtu a potvrzení platnosti registrované emailové adresy. Tímto je registrace hotova.

6. Přidání platební karty

Po zaregistrování můžete vložit informace o vaší platební kartě. Verifikujete si tak svůj účet a zbavíte se limitu 100 € jakožto maximální hodnoty obchodních transakcí, které lze ročně provádět s neverifikovaným účtem.

Pokud chcete přidat kreditní kartu, musí se jednat o embossovanou kartu (s reliéfním písmem) a samozřejmě musí mít povoleny transakce na internetu. Akceptovány jsou karty Visa Classic, Mastercard a American Express.

pridani karty

Následuje potvrzení o tom, zda byla karta přijata či ne

karta prijata

Poté následuje ověření (verifikace). PayPal z karty zúčtuje 1,5 €. Součástí zúčtovací informace je také speciální kód, který se vám objeví ve výpisu z účtu této karty a který je nutné zadat v nastavení PayPal účtu. Tato verifikace je ochranou před zneužitím platebních karet. V praxi to znamená, že uživatel který nemá elektronický přístup k informacím o blokacích (např. internetbanking), bude muset počkat, až přijde papírový výpis nebo si zajít na pobočku. Stržená částka poté bude připsána na PayPal účet.

Informace, že vám bylo strženo 50CZK a zasláno Ověřovací číslo (Expand number)
expand number
Expanded number (ověřovací číslo) najdete na vašem bankovním vyúčtování či v InternetBankingu. Každá banka má odlišný systém, přesto ho nelze přehlédnout.
Při verifikaci se provedly v podstatě 2 platby vaší kartou jedna za 50CZK a jedna za menší částku, většinou 1CZK. Ta Platba za 1CZK, byla provedena jako test při přidávání karty. Ověřilo se tím, zda kartu lze použít pro platby na internetu a můžete jí ignorovat, protože PayPal tuto platbu stornuje (nepotvrdí), tak se nejdéle do 14dnů sama zruší a peníze se vám zase vrátí na účet.
Platba 50CZK bude naopak potvrzena a v ten moment se u ní objeví identifikační údaje i s potřebným číslem. U některých bank je to téměř okamžité, jinde to trvá i několik dní a je potřeba počkat.
Číslo najdete většinou v detailu transakce, někdy jsou platby kartou vedeny ještě zvlášť a detaily jsou až v této sekci. Každopádně hledáte 4místné číslo doprovázené slovem PAYPAL (na obrázku vidíte, že některá banka ani celé slovo nezobrazí)

verifikace platby

Číslo je možné vyžádat u některých bank i po telefonu nebo osobně na pobočce, ale zkuste to raději až tak po dvou dnech, kdy už bude transfer peněz stoprocentní.

7. Nyní stačí ověření dokončit zadáním tohoto čísla na webu PayPalu. Vaše kreditní karta je ověřena a nyní již nemáte pro svůj PayPal Account žádné limity.

Jak probíhá platba přes PayPal?

Pokud chcete na některém serveru (např. platba na eBay), který to podporuje, zaplatit pomocí svého účtu u PayPal, nepotřebujete mít na tomto účtu nějaký zůstatek. Na serveru, kde chcete platit, vyberete jako způsob platby PayPal. Po odeslání objednávky jste přesměrováni na přihlášení do PayPal a odsouhlasení příslušné platby. Tato platba je vám stržena z účtu u PayPal a pokud zůstatek na vašem Paypal účtu nedostačuje na platbu, tak je provedeno inkaso z platební karty, kterou jste u PayPal zaregistrovali. Tím je zajištěno, že v podstatě zaplatíte platební kartou, ale její číslo nemusíte poskytovat obchodníkovi nebo serveru, kde platíte.

Dále můžete zasílat peníze na jakýkoliv jiný PayPal účet nebo pouze na emailovou adresu. Za PayPal účet ani za platby se neplatí žádné poplatky, ty platí pouze příjemci plateb.

Sign up for PayPal and start accepting credit card payments instantly.

Sdílejte!

  Bitcoin Currency Converter
Amount of BTC to convert
To currency:
1BTC =
Statistiky
Celkem návštěv: 868
Dnes: 18

BTCClicks.com Banner