bitcoin-peněženkaJako vždy jsme se i v nedávné době setkali u BTC s přehnanou reakcí na zprávy z Číny. V podstatě lze říci, že zdroj tvrzení, že Čína zakazuje ICO a znovu zavírá burzy, je přinejmenším sporný. Čínská vláda totiž nevydala žádné oficiální oznámení tohoto kroku. Zpráva zřejmě pochází od čínského novináře, který zveřejnil článek přeložený do angličtiny překladačem Google. Novinář v něm tvrdí, že zdrojem je „představitel čínské administrativy“. Zdroj je tedy až z třetí ruky.

Když Čína naposled regulovala Bitcoin, situace se během několika měsíců zase obrátila. Pamatujte si, že Čína má mnoho zákonů, které brání kapitálu opouštět zemi a zároveň není obvyklé považovat nepodložené výroky lidí nespojovaných s vládou za zákony.

Hrají si snad určité skupiny s cenou Bitcoinu a straší trhy? Na neregulovaném trhu není ovlivňování cen zakázané. A svým způsobem to může prospět všem, protože nyní máte unikátní příležitost koupit Bitcoin na těchto úrovních. Za pár dní, nebo týdnů, se BTC vrátí k pětitisícové hranici, a i když ta bude důstojným soupeřem, jakmile jí cena překoná při velkých objemech obchodů, půjde BTC strmě nahoru.

Nezapomeňte, že čínští investoři stále existují, stále kupují nově vydané měny (ICO) a především: Čína nerovná se trh a už vůbec ne Bitcoin. Svět kryptoměn bude tlačit na cenu s Čínou, nebo bez ní. Už jednou bylo takové rozhodnutí přehodnoceno a bude zase – Čína zakázala Bitcoin, pak změnila názor. Zákony na kontrolu kapitálových toků tedy příliš nefungují. Čína si nemůže vybrat, kterou část kapitalismu přijme a kterou ne. A je to právě kapitalismus, díky kterému Čína již 30 let roste tempem 5-10% za rok.

Sdílejte!

  Bitcoin Currency Converter
Amount of BTC to convert
To currency:
1BTC =
Statistiky
Celkem návštěv: 868
Dnes: 18

BTCClicks.com Banner